Į ką būtina atkreipti dėmesį renkantis stumdomus kiemo vartus

Jei renkantis tvorą, vartelius, stulpus ar kitas aptvėrimo dalis niuansų nėra labai daug, tai stumdomų kiemo vartų konstrukcija yra gan sudėtinga ir tų niuansų, kas įtakoja nustumiamų kiemo vartų ilgaamžiškumą yra be galo daug ir dauguma jų yra gan svarbūs.

Nekreipiant dėmesio į estetinę vartų dalį, aptarsime pačius svarbiausias vietas, darančias pačią didžiausią įtaką vartų ilgaamžiškumui ir patikimumui:

Visų stumdomų (nustumiamų / gembinių) vartų pagrindas yra gembė (ta dalis ant kurios laikosi vartai, viduje važinėja ratukai, ant viršaus tvirtinamas vartų rėmas. Jei pataikote su gembe, vartai veiks tvarkingai, jei nepataikote su gembe, galite investuoti kiek norite į vartus, daryti kokio norite grožio, vartai veiks netinkamai arba neveiks visai. Iš mokyklos fizikos visi puikiai žino, kad kuo daugiau lenkimų, tuo konstrukcija tvirtesnė (tie kas nelabai domėjosi fizika mokykloje paimkite popieriau lapą, laikykite už galo, padėkite kokį svorį ir pažiūrėkite ar lapas atlaikys, o tada išilgai lapo padarykite vieną lenkimą 90 laipsnių ir pažiūrėkite- vos nuo vieno lenkimo kiek kartų sutvirtėjo popieriaus lapas ir kiek dabar svorio atlaiko.